MOŽNÁ NENÍ JASNÉ, CO SE STANE, KDYŽ TO ZKUSÍŠ. ALE JE JASNÉ CO SE STANE, KDYŽ TO NEZKUSÍŠ. NIC.

RADIKÁLNÍ ŘEZ ANO ČI NE.

URČITĚ SE TI JIŽ STALO, ŽE JSI SE DOSTALA DO SITUACE, kdy TĚ napadla myšlenka udělat v životě radikální řez. Většinou je to v situacích, kdy jsi totálně na dně, nevíš kudy kam nebo chceš utéct od něčeho či od někoho nebo jednoduše zjistíš, že potřebuješ změnu.

Ona ta prvotní myšlenka je skvělá. Okamžitě si dokážeš představit, jaké by to bylo, kdyby jsi lusknutím prstu mohla vše, co se ti právě nelíbí změnit na to, co by jsi ráda. Tvoje duše (každý si „to“ pojmenuje jak chce) v tom má jasno – touží po změně. Vzápětí ale vstoupí tvůj ROZUM a hned vytáhne všechny možné strachy, obavy a ukáže ti minimálně deset neoddiskutovatelných důvodů proč to nedělat!!! První je bezpochyby ten, že by jsi se musela něčeho zcela jistě vzdát, avšak bez jistoty, že ti to spolehlivě přinese to, co chceš.

UDĚLAT NEBO NEUDĚLAT?

V žádném případě se necítím oprávněná komukoliv radit a zdůvodňovat proč ano či ne. Ale povím ti příběh. Můj příběh o tom, jak jsem ZEŠÍLELA a takový jeden radikální řez UDĚLALA.

Bylo mi přes 40 let a můj život byl nijaký, měla jsem pocit, že nežiji, ale přežívám, vůbec nic mě nebavilo a žila jsem den za dnem. (více o mě se můžete dočíst tady)

A protože, po jistých zkušenostech říkám, že je vesmír dokonalý a vždy nám v pravou chvíli pošle nějaký impuls, signál…, tak jsem takový jeden dostala i já. Tehdy jsem poprvé v životě navštívila ŘECKO. Jela jsem pomáhat známé uzavřít malý penzion, který tam měla pronajatý. Bylo to po hodně dlouhé době něco, na co jsem se opravdu moc těšila.

Znáš to jistě také – občas se ti v životě vybavují některé momenty, které jsi sice prožili dávno, ale připadá ti to jako by to bylo včera?

Nikdy nezapomenu na to co se ve mě odehrálo, když jsem dorazila na ono místo. Pocit štěstí, radosti, krásy, dokonalosti, svobody, volnosti. Během 14 dnů mého pobytu, jsem naplno nasávala atmosféru, místní život, prostě vše. Jedním slovem jsem se zamilovala a cítila se jako doma. A v té mé euforické náladě už tam, mě poprvé napadlo, jaké by to bylo krásné tady žít.

Ale pochopitelně „to“ přišlo! Hned jsem se dokázala přesvědčit, že je to pěkná blbost a důvody se jen rojily. Jedním z těch hlavních a nejdůležitějších byl ten, že jsem neuměla žádný cizí jazyk. Angličtina mi byla na míle vzdálená a řečtina mi připadala tak nesrozumitelná a těžká, že za těch 14 dni jsem se naučila jen 3 slova – ahoj, kafe a víno.

ŽIVOT JE VÝZVA A ZÁLEŽÍ JEN NA TOBĚ ZDA JI PŘÍJMEŠ. POKUD ANO, TAK UŽ V TOMTO MOMENTĚ JSI VYHRÁLA, JELIKOŽ JSI PŘEKONALA SAMU SEBE A NEVZDALA TO PŘEDEM.

Po příjezdu domů, se sice vše opět vrátilo do starých kolejí, ale má myšlenka mě neopustila. Stala se však pouze velkým neuskutečnitelným snem!!!!

Následující rok to ale přišlo. Prostě jsem se jednoho dne rozhodla že do toho půjdu i přesto, že mi bylo přes 40 a neuměla jsem žádný jazyk.

Teď tě možná napadla otázka, jestli jsem neměla strach. Jo, to měla a velký, ale touha a zvědavost poznat úplně jiný život a jinde, byla větší, než strach.

Bylo to šílenství, opustit vše, sbalit si svůj život do 4 velkých tašek a vydat se vstříc novým věcem do neznáma. A to jsem netušila kam dál to ještě půjde. Nikdy by mě nenapadlo, že tam dokonce začnu podnikat a to doslova „NA PLÁŽI“!!!!

Teď si možná řekneš: „ta ženská se úplně zbláznila!“ Ano zbláznila, ale dnes vím, že to bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí. Víš proč? Protože teprve tam jsem si hrábla na dno svých sil, poznala, kdo opravdu jsem, co umím, co ve mně skutečně je. Objevila jsem v sobě spoustu skrytých věcí, o nichž jsem neměla ani páru. Musela jsem být jen sama za sebe, spolehnout se jen sama na sebe, umět si poradit v neznámých situacích, učit se všechny ty nové věci za pochodu. Jedním slovem to byl mazec, ale nádherný.

Žila jsem si svůj sen u moře, každý den svítilo slunce, moře zářilo, měla jsem svůj beach bar, do kterého jsem dávala své nápady, srdce, lásku a krůček po krůčku jej budovala. Svou práci a zdejší život jsem milovala a ještě jeden velký bonus k tomu, dobře mě to živilo.

Byla jsem opět sama sebou, cítila jsem se svobodně a silně. Splnila jsem si svůj sen, byla jsem spokojená. A teprve až později jsem pochopila, že i když cesta, která k němu vedla byla zatraceně těžká, tak právě ta jej učinila ještě krásnějším.

Dokázala jsem překonat strachy a obavy a šla za svým snem tam, kde mě táhlo moje srdce. Dala jsem do toho všechno to nejlepší, co jsem uměla a vybudovala něco, na co můžu být už vždycky pyšná. V žádném případě to nebylo jednoduché, ale to plnění snů nikdy není. Zažila spoustu věcí, které mě hodně naučily. Poznala spoustu lidí – dobrých i špatných. Prožila jsem lásku, přátelství, faleš, zradu, závist, bolest, beznaděj, osamělost… To všechno je nic proti tomu, co mi to dalo. Neskutečně mě to posunulo v životě. Především to byla obrovská zkouška, kterou jsem zvládla. Přinesla spoustu, spoustu zkušeností, prožitků, které už zůstanou navždy.

A ještě jedna věc – ono opravdu vůbec nezáleží ani na věku, na znalostech a ani na penězích. Pouze a pouze na nás samotných a naší odvaze překonat strach a ten RADIKÁLNÍ ŘEZ UDĚLAT.

https://www.renataotysova.cz/

PŘÍDEJ SE DO SKUPINY https://www.facebook.com/groups/rozklicovanizivota.cz
Renata Otysová
JSEM POMOCNÍKEM A PRŮVODCEM K ROZKLÍČOVÁNÍ VAŠICH ŽIVOTNÍCH CEST, MOŽNOSTÍ, PŘEDNOSTÍ, PŘEKÁŽEK, FINANCÍ A VZTAHŮ. ROZBOR DATA NAROZENÍ - MANUÁL K VAŠEMU ŽIVOTU. můj příběh si přečtěte zde

STÁHNĚTE SI e-book ZDARMA

Komentáře
  1. c-tricks napsal:

    Hm, pěkné a fakt docela šílené. Musím přiznat, že na to bych asi neměl. Obdiv!

  2. c-tricks napsal:

    A ještě něco – to pokračování určitě napiš! Podnikat v Řecku a ještě jako ženská, tak to by mě teda fakt zajímalo, jak se to udělá.

  3. Vero napsal:

    Neskutečná motivace a inspirace pro všechny! Důkaz, že každý může udělat změnu nehledě na našich schopnostech, znalostech, věku, pohlaví nebo finanční situaci. Děkuju za sdílení a těším se na další super články! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů