PROČ JSEM SE JÁ, POČÍTAČOVÁ BLONDÝNA, ROZHODLA PSÁT BLOG.

Myšlenku, že budu psát blog, jsem měla už nějakou dobu v hlavě. Přišlo mi to jako dobrý způsob jak se podělit o své životní příběhy, zkušenosti i znalosti karmalogie. Dalším důvodem bylo to, že tak nějak dozrál čas na takový krok a také jsem si to spočítala díky karmalogii :-). Mému rozhodnutí tak nic nestálo v cestě. Tedy na první pohled.

Prvotní nadšení poměrně záhy ochladlo. S prvními obtížemi se mi v hlavě  začali ozývat oni pověstní cvrčci: Co když to nezvládn? Víš přece, že s počítačem zrovna kamarád nejsi. Je to od tebe drzost, pustit do něčeho takového. Víš kolik to bude práce než se ty věci okolo naučíš? A kdoví, jestli to vůbec bude někoho zajímat? Měj rozum, ve svém věku! Nestojí ti to za to!“                                                   

Faktem je, že mé dosavadní zkušenosti s počítačovým tvořením jsou dost deprimující. Není žádnou vzácností, že když si něco napíšu, netuším po čase, kam jsem si to uložila, pokud tedy vůbec. A třeba formátování textu – co to proboha je?!

Na chvíli jsem se musela zastavit. Bylo mi jasné, že se prostě ozval „pan Strach“. Ten starý známý našeptávač, který pokaždé, když přijde, pohotově vysype záplavu naprosto nezpochybnitelných důvodů, proč to či ono nedělat.

A přesně to jsou ty momenty, kdy musíme volit cestu – buď podlehneme a zůstaneme, kde jsme a o nic se ani nepokusíme nebo se vrhneme do neznáma za doprovodu keců onoho pána.

A tak jsem zvolila – jdu do toho! Přestože vím, že to vůbec nebude jednoduché. Na druhé straně z dřívějších zkušeností už také vím, že každá změna mi přinesla něco nového – vždy něco zajímavého, většinou lepšího. Vždy mě obohatila něčím, co mě posunulo v životě zase o kus dál. Právě díky změnám jsem v sobě mnohokrát odkryla to, o čem jsem často neměla ani tušení. A pocit, že jsem zvítězila sama nad sebou, ten je k nezaplacení. Strach sice z mého života nezmizel, ale touha po změně je mnohem větší a pomáhá mi jej překonávat.

Strach a pochybnosti jsou součástí každé změny, ale neměli bychom jim dovolit zlomit naši touhu a odhodlání jít za tím, po čem toužíme .

Renata Otysová
JSEM POMOCNÍKEM A PRŮVODCEM K ROZKLÍČOVÁNÍ VAŠICH ŽIVOTNÍCH CEST, MOŽNOSTÍ, PŘEDNOSTÍ, PŘEKÁŽEK, FINANCÍ A VZTAHŮ. ROZBOR DATA NAROZENÍ - MANUÁL K VAŠEMU ŽIVOTU. můj příběh si přečtěte zde

STÁHNĚTE SI e-book ZDARMA